O mnie


Witam Cię na mojej stronie. Nazywam się Małgorzata Słociuk-Jurczyńska. Jestem psychoterapeutką w humanistycznym nurcie Gestalt. Wykształcenie psychoterapeutyczne zdobywam w
programie Klinicznym Szkoły Psychoterapeutów Indywidualnych i Grupowych Gestalt w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Jestem absolwentką UAM w Poznaniu, ukończyłam także Studium Terapii Par i Małżeństw w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii oraz posiadam Certyfikat Praktyka Dialogu Motywującego. W pracy terapeutycznej staram się łączyć wiedzę z wielu źródeł, prócz głównego nurtu integruję dobre praktyki z podejść: systemowego i ACT (terapia akceptacji i zaangażowania).

Rozmowa terapeutyczna w moim gabinecie odbywa się w atmosferze poufności, zrozumienia i empatii, w poszanowaniu dla indywidualności klienta, jego doświadczeń i decyzji.
W pracy towarzyszy mi przesłanie, że każdy człowiek ma w sobie potencjał rozwoju. Toteż skupiam się na poszerzaniu świadomości i zasobów klienta, po to by z troską i odwagą wobec siebie dokonywał zmian i wyborów w swoim życiu.

Posiadam doświadczenie w obszarze psychoterapii indywidualnej, pracy z grupą metodami warsztatowymi oraz własnej terapii. Od kilku lat współpracuje z Fundacjami oraz Stowarzyszeniami, gdzie udzielam wsparcia podopiecznym tych instytucji. Mam doświadczenie pracy z seniorami. Pracuję Zgodnie z Kodeksem Etyki Zawodowej Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt, pod opieką merytoryczną certyfikowanego superwizora.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt (PTPG). W nieustannym rozwoju stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe na szkoleniach, treningach i konferencjach.

Zgłoszenie się na konsultację uważam za wyraz odwagi i doceniam chęć wzięcia odpowiedzialności za kształt swojego życia.

Prywatnie pasjonuje mnie muzyka oraz wędrówki po lesie.

małgorzata słociuk jurczyńska

Psychoterapia jest pięknym, fascynującym, ale i niełatwym procesem dochodzenia do samego siebie.

Nie ma znaczenia, czy cierpisz na zaburzenia nastroju, lęki, depresję, czy jesteś w kryzysie, stracie – Twoje cierpienie jest realne, a ja jestem po to by Ci pomóc sobie z nim poradzić. Możesz mieć również chęć samorozwoju i przyjrzenia się sobie, swoim związkom miłosnym, a także relacjom w jakie wchodzisz – w psychoterapii jest na to miejsce. 

Zapraszam Cię w podróż ku sobie.

Poniżej kilka z najważniejszych szkoleń, kursów i warsztatów, w których brałam udział (ta lista się nieustannie aktualizuje).

 • Międzynarodowe Seminarium Gestalt -Instytut Gestalt Włochy – w trakcie
 • Szkoła Psychoterapeutów Indywidualnych i Grupowych Gestalt Program Kliniczny-w trakcie
 • Interwencja kryzysowa -założenia i metody udzielania pomocy psychologicznej po nagłej traumie – Fundacja Nagle Sami 09.2021
 • Pacjent psychotyczny w gabinecie -szkolenie dla profesjonalistów Centrum Terapii Dialog 08.2021
 • Studium ABCD Psychoterapii Par i Małżeństw nurt systemowo-ericksonowski – Wielkopolski Insytut Psychoterapii -2021
 • Dialog Motywujący w praktyce Klinicznej, 03.2021 Certyfikat Praktyka Dialogu Motywującego
 • Pomoc psychologiczna w nurcie Gestalt 2 letnie szkolenie -WSPG Poznań, 2019-2021
 • Instytut Pomocy Profesjonalnej II-VI 2019 Terapia systemowa – trening prowadzenia rozmów pomocowych
 • Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt -Gestaltowskie doświadczenia korektywne w oparciu o teorię charakterologiczno-rozwojową – 10.2020
 • Szkolenie -Podstawy Psychologii ogólnej i stosowanej -poziom akademicki 90h, 18.04-29.11.2020 WSPG Poznań
 •  Certyfikat TA 101 w zakresie Analizy Transakcyjnej – European Association for Transactional Analysis (EATA). Szkolenie 101 Analiza Transakcyjna 05.2019

Staże, praktyki.

 • Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich – wsparcie psychologiczne dla podopiecznych fundacji

https://psychoterapeutapoznan.com